W listopadzie 2011 roku firma Agilent Technologies przejęła Varian Vacuum Technologies - uznanego producenta pomp i urządzeń próżniowych. Firma Agilent korzystając z tradycji oraz potencjału specjalistycznej kadry firmy Varian kontynuuje produkcję urządzeń próżniowych, wprowadza nowe modele i rozszerza ofertę.
Nasza współpraca z firmą Varian zaczęła się w 2007 roku. Od tej pory jesteśmy wciąż jedynym, autoryzowanym przedstawicielem upoważnionym do sprzedaży urządzeń i części oraz prowadzenia serwisu urządzeń próżniowych na terenie Polski. Zapewniamy wsparcie techniczne w zakresie aplikacji i doboru sprzętu oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Firma Varian powstała w 1948 roku w USA. Została założona przez braci Varian (Sigurd i Russell) oraz ich współpracownika Bill'a Hansen. Firma specjalizowała się w produkcji układów elektronicznych. Jednym z pierwszych, ważnych projektów braci Varian była konstrukcja lampy mikrofalowej KLYSTRON. Urządzenie to powstawało w latach trzydziestych i znalazło później zastosowanie w technologi radarowej. Przy okazji badań nad lampami firma braci Varian samodzielnie skonstruowała pionierskie urządzenia próżniowe - min. pompy jonowe znanej do dziś serii VACION. W latach sześćdziesiątych Varian jako pierwszy wprowadził nowy standard połączeń próżniowych: CFF (ConFlat Flanges). Także Varian jako pierwszy wprowadził nowe rozwiązania konstrukcyjne w pompach dyfuzyjnych, które wyznaczyły nowe trendy projektowania i produkcji tego typu pomp.


Początki Agilent Technologies sięgają 1938 roku, w którym Bill Hewlett i Dave Packard inwestując kwotę 538 USD założyli w wynajętym garażu specjalistyczną firmę naukowo-technologiczną. Firma działała pod znaną marką Hewlett-Packard aż do roku 1999, kiedy wyodrębniono oficjalnie Agilent Technologies. Aktualnie firma Agilent zatrudnia 20 500 ludzi a jej przychód netto w 2012 roku wyniósł 6.9 mld USD.
Urządzenia próżniowe Agilent Technologies są produkowane w Lexington (USA) oraz w Turynie (Włochy).

Urządzenia próżniowe produkowane przez firmę Agilent Technologies:

  • Pompy rotacyjne, olejowe - o różnych szybkościach pompowania oraz uzyskiwanej próżni końcowej
  • Całkowicie bezolejowe pompy wstępne typu Scroll
  • Pompy dyfuzyjne przeznaczone do układów wysokiej próżni w skali przemysłowej i badawczej
  • Pompy turbomolekularne
  • Pompy jonowe do układów wysokiej i ultrawysokiej próżni
  • Gotowe zestawy pompowe wyposażone w pompy turbomolekularne i pompy wstępne (rozwiązania mobilne i stacjonarne)
  • Detektory nieszczelności (rozwiązania stacjonarne, mobilne i przenośne)
  • Głowice pomiarowe oraz próżniomierze
  • Zawory próżniowe
  • Armatura próżniowa oraz akcessoria próżniowe (min. kleje, smary, uszczelnienia itp)

NASI PARTNERZY