Mikroskop VEGA EasyProbe

VEGA3 SBU - EasyProbe to kompaktowy skaningowy mikroskop elektronowy (SEM) z katodą wolframową wyposażony w zintegrowany, prosty system mikroanalizy rentgenowskiej EDX. Mikroskop oferuje  doskonałą jakość obrazu, wysoki poziom automatyzacji oraz prostą, intuicyjną obsługę. Mikroskop jest bardzo ciekawą alternatywą dla tzw. mikroskopów stołowych ponieważ oferuje zdecydowanie większe możliwości techniczne i analityczne oraz potencjał do rozbudowy w przyszłości przy zachowaniu niskiej ceny. Jest to mikroskop, który z powodzeniem spełni swoje zadanie w przemysłowym laboratorium kontroli jakości, jako wyposażenie pracowni studenckiej lub proste narzędzie badawcze.

Najważniejsze cechy mikroskopu VEGA3 SB - EasyProbe

Bazą urządzenia jest mikroskop skaningowy VEGA SB, który oferuje doskonałe własności obrazowania, sprawdzone i dopracowane rozwiązania techniczne zapewniające wysoką niezawodność. Mikroskop oferuje własności i parametry niczym nie ustępujące typowym mikroskopom wyposażonym w katodę wolframową jako źródło elektronów. VEGA EasyProbe jest wyposażona w pełni zintegrowany mikroanalizator EDX do automatycznej jakościowej i ilościowej analizy składu chemicznego obserwowanych powierzchni.

Sterowanie mikroskopem

Interfejs obsługi mikroskopu posiada możliwość przełączenia w tryb pełny, w którym operator ma do dyspozycji wszystkie funkcje i możliwości urządzenia oraz włączany jednym kliknięciem panel EasySEM, który umożliwia maksymalnie uproszczoną obsługę mikroskopu. Panel EasySEM zapewnia wszystkie podstawowe funkcje obrazowania wraz z zestawem narzędzi do analizy chemicznej (One-Touch EDX). Kiedy narzędzia One-Touch EDX jest aktywne, system automatycznie podaje wynik jakościowej i ilościowej analizy elementarnej wybranego obszaru lub punktu wskazanego przez operatora.
Oprogramowanie mikroskopu posiada narzędzie kontroli dostępu do mikroskopu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku gdy na tym samymurządzeniu pracuje wiele osób o różnym poziomie zaawansowania. Administrator nadaje poszczególnym operaratorom jeden z trzech poziomów uprawnień, które różnią się możliwościami dostępu do fundamentalnych ustawień mikroskopu.
Sterowanie mikroskopem odbywa się przy pomocy klawiatury, myszy oraz manipulatora kulowego (trackball) lub przy pomocy opcjonalnego panelu sterowania wyposażonego w pokrętła, joystik oraz ekran dotykowy.

Konfiguracje VEGA SB EasyProbe

Mikroskop oferowany jest w wersji z trybem wysokiej próżni (obserwacja próbek przewodzących) - model VEGA EasyProbe SBH oraz ze zmienną próżnią (możliwość obserwacji próbek nieprzewodzących w ich naturalnym stanie) - model VEGA EasyProbe SBU.